aplikacja-CRM

Aplikacja CRM. Prowadzenie firmy nigdy nie było tak proste


Aplikacja CRM a prowadzenie firmy

Prowadzenie firmy za pomocą smartfona. Czy to jest możliwe? Chcesz mieć spokojny umysł i wszystko pod kontrolą? Dziś możesz skorzystać z systemu CRM na swoim telefonie. W przypadku niektórych systemów nie jest potrzebna nawet aplikacja CRM, wystarczy dostęp do Internetu i przeglądarki. Dowiedz się, jak możesz oszczędzić czas i zredukować poziom stresu, wykorzystując prosty w obsłudze system CRM.

Prowadzenie firmy. Czy to musi być męczące?

Z czym kojarzy się słowo przedsiębiorca? Jest to na pewno ktoś, kto prowadzi działalność gospodarczą. Ktoś, kto zatrudnia sam siebie. To co wiąże się z taką pracą, to niestety ciągły stres, często praca przez całą dobę i niekończące się telefony. Ale czy prowadzenie firmy musi wiązać się z taką katorgą dla przedsiębiorcy? Jest on przecież nie tylko właścicielem firmy, ale zwykłym człowiekiem, który jak każdy potrzebuje spokoju i czasu dla siebie. Zapewnić mu to może wykorzystanie nowoczesnej aplikacji CRM.

Czym jest system CRM?

CRM to skrót oznaczający zarządzanie relacjami z klientami. Stanowi narzędzie ułatwiające prowadzenie firmy, poprzez porządkowanie procesów w niej zachodzących, w szczególności związanych z kontaktem z klientami. Niezależnie od rozmiarów działalności, każdy znajdzie w nim rozwiązania odpowiadające potrzebom jego przedsiębiorstwa. Pozytywne opinie użytkowników systemów świadczą o skuteczności CRM-u w środowisku biznesowym. Zarówno w dużych firmach, gdzie potrzebne są obszerne rozwiązania szyte na miarę, jak i w małych przedsiębiorstwach. Prosty system CRM jest dla mikrofirmy idealnym rozwiązaniem. Odpowiedni system dla małej firmy wspiera zarówno sprzedaż, jak i pomaga w planowaniu pracy.

Dostęp – aplikacja CRM

Przy prowadzeniu własnego biznesu właściciel jest nierozerwalnie związany z samą firmą. Dlatego ważne jest, aby przedsiębiorca miał stały dostęp do narzędzi, umożliwiających mu zarządzanie. Istnieją tutaj dwie drogi, którymi może pójść. Jedną z nich jest właśnie aplikacja CRM, której może używać na swoim telefonie czy komputerze. Takie rozwiązanie wymaga instalacji i można z niego korzystać tylko na tych urządzeniach, na których wcześniej wgrane zostało oprogramowanie. Nie możemy go użyć na innym telefonie bez wcześniejszej instalacji programu. Nie mając przy sobie swojego własnego sprzętu, tracimy dostęp do systemu.

Moblina aplikacja CRM, którą masz zawsze przy sobie. Kliknij, aby powiększyć.

Stały dostęp – system w przeglądarce

Drugim rozwiązaniem jest oprogramowanie dostępne w SaaS. Trudne pojęcie? Już spieszę z tłumaczeniem. Skrót oznacza z angielskiego System as a Service – system jako usługa. Polega to na tym, że producent oprogramowania udostępnia system nie poprzez osobną aplikację CRM, lecz za pomocą przeglądarki. Dostęp uzyskujemy po zalogowaniu się, a obsługa interfejsu jest tak prosta, jak obsługa innych stron internetowych. Taki wybór ma wiele zalet. Po pierwsze, dostęp do programu masz z każdego komputera, tabletu czy telefonu, niezależnie od systemu operacyjnego, czy miejsca, w którym jesteś. Wystarczy Ci przeglądarka i dostęp do Internetu. Po drugie, taka wersja systemu daje więcej swobody, ponieważ ma więcej możliwości dostosowania wyglądu i jest częściej aktualizowana. Wadą takich rozwiązań jest fakt, że musisz logować się za każdym razem, kiedy chcesz skorzystać z systemu. Z drugiej strony to wyraźnie zwiększa bezpieczeństwo Twoich danych, których nie przechowujesz na swoim dysku, lecz na serwerze. Umożliwia Ci to też zdalny dostęp do wszystkich ważnych plików.


Przykład: masz umówione spotkanie z partnerem, z którym masz podpisać nowy kontrakt. Przez przypadek zapomniałeś zabrać ze sobą wzoru umowy. Aby uniknąć wpadki wystarczy, że dołączysz wcześniej ten plik do karty kontrahenta, z którym podpisujesz umowę. W ten sposób będziesz miał dostęp do tego załącznika nawet z telefonu, ponieważ wszystkie dane gromadzone w systemie są przechowywane w chmurze.

Jakie daje możliwości?

Prosty i łatwy w obsłudze system CRM powinien udostępniać dokładnie to, czego potrzebuje Twoja firma. Szanse sprzedaży pozwolą Ci na koordynowanie i porządkowanie procesu sprzedaży usług i produktów. Dostęp do bazy kontrahentów umożliwia błyskawiczne sprawdzanie wszystkich potrzebnych informacji o klientach, a kalendarz i zadania dają narzędzie do organizacji czasu. To jednak nie wszystko. Ogromną zaletą systemu jest dostęp do raportów, które pozwalają obiektywnie oceniać rezultaty wysiłków Twoich pracowników. Co więcej, system daje możliwość ustalenia uprawnień i przygotowania spersonalizowanego pulpitu dla każdego pracownika. Wbudowany komunikator ułatwia wymianę informacji wewnątrz firmy i pozwala na dzielenie się plikami.

Zdalne zarządzanie firmą

Dzięki opisanym funkcjom systemu CRM, możesz zarządzać firmą mobilnie. Taka możliwość zdaje się niezwykle kusząca, szczególnie dla przedsiębiorcy, który jest zmęczony niekończącymi się telefonami i koniecznością nagłych wizyt w siedzibie. Pozwól sobie planować spotkania z wyprzedzeniem i przydzielać zadania pracownikom za pośrednictwem CRM. Przez telefon możesz sprawdzić wszystkie dane dotyczące klientów i dowiedzieć się, na jakim etapie jest ich obsługa. Jeśli aplikacja CRM jest wyposażona w komunikator, będziesz mógł kontaktować się z pracownikami, załatwiając bieżące sprawy bez konieczności dzwonienia do nich.

Codzienna praca może być przyjemniejsza

Prowadząc firmę, trzeba pamiętać o wielu istotnych terminach i sprawach, związanych z obsługą naszych klientów. Aby nie zgubić się w tym, warto zdecydować się na CRM on-line, który zorganizuje Twój dzień za Ciebie. Wystarczy wprowadzić do niego planowane spotkania i zadania, a zostaną one przeniesione do interaktywnego kalendarza. Prowadzenie działalności nigdy nie było tak łatwe i przyjemne. Dzięki rozwiązaniom, które kryje za sobą CRM w aplikacji internetowej, zarządzanie firmą stanie się prostsze. Uwolnisz w ten sposób potencjał, który mógł być dotychczas blokowany przez brak rozwiązań organizacyjnych. Odpowiadając na pytanie z początku tego artykułu: tak, możliwe jest zarządzanie firmą przez smartfona. Potrzebne jest do tego jednak odpowiednie oprogramowanie. Jeśli nie wiesz, jakie wybrać dla swojej firmy, koniecznie sprawdź ten artykuł.